Kontakt: +48 511 050 050
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Czy warto korzystać z wypożyczalni nart?

2019-09-01
Czy warto korzystać z wypożyczalni nart?

Wiele narciarzy zadaje sobie pytanie, czy lepiej kupić własny sprzęt, czy skorzystać z wypożyczalni. Odpowiedź nie jest prosta i zależy od wielu czynników. Jednak mimo wszystko, jeśli rzadko bywamy na stoku, o wiele lepszym rozwiązaniem będzie wynajęcie nart na czas pobytu. Wiele wypożyczalni oferuje profesjonalny i dobrej jakości sprzęt, którego nie powstydziłby się nawet zawodowy narciarz, czy snowboardzista. 

Zalety wypożyczania sprzętu narciarskiego

Każdej zimy mnóstwo polaków udaje się na południe kraju, aby zobaczyć śnieg, którego w wielu miejscach nie ma oraz poślizgać się na stoku razem z rodziną, czy przyjaciółmi. Każdy narciarz przed takim urlopem zastanawia się, czy lepiej kupić swój własny sprzęt, czy skorzystać z wypożyczalni nart. O ile pierwsze rozwiązanie daje nam gwarancję pewnego i nowego sprzętu, to jednak może nas sporo kosztować. Ceny profesjonalnych nart zaczynają się od nawet kilkuset złotych. Należy pamiętać jeszcze o akcesoriach takich jak, buty, kask, gogle, czy zimowy ubiór.

Wypożyczenie nart to o wiele bardziej budżetowe rozwiązanie, ponieważ koszt wynajmu nart na weekend jest nawet dziesięciokrotnie mniejszy, niż zakup własnego sprzętu narciarskiego. Wiele osób jest sceptycznie nastawiona do takiego rozwiązania, ponieważ narciarze obawiają się stanu technicznego akcesoriów. Wypożyczalnie nie mogą sobie pozwolić na wydawanie niesprawnego sprzętu, dlatego zarówno narty, jak i deski snowboardowe są regularnie sprawdzane i serwisowane. Warto zaznaczyć, że miejsca, w których można wynająć sprzęt narciarski, są dostępne na każdym regularnie uczęszczanym stoku, dzięki czemu nie ma potrzeby nosić nart ze sobą przez wiele kilometrów. 

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2019
pixelpixelpixelpixelpixelpixel