Kontakt: +48 511 050 050
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Czym kierować się przy wyborze kurtki narciarskiej?

2019-04-02
Czym kierować się przy wyborze kurtki narciarskiej?

Prawdopodobnie każdy doświadczony narciarz potwierdzi, że dobra kurtka narciarska jest niezbędna do komfortowej zabawy na stoku. To jeden z elementów stroju narciarza, na którym nie wolno oszczędzać. Dobra kurtka nie tylko chroni nas przed mrozem i wiatrem, ale także przed wilgocią i bolesnymi obtarciami od potu. Czym należy kierować się, szukając kurtki narciarskiej dla siebie lub swojego dziecka? Przekonajmy się.

Renomowane marki

Kupując kurtkę narciarską, należy skupić się na odzieży dostępnej w dobrych sklepach narciarskich. Tylko takie produkty szyte są z zaawansowanych technologicznie materiałów, które mają wiele ważnych dla narciarza zalet. Dobra kurtka narciarska nie przepuszcza wilgoci do środka. W sklepach dostępne są różnego rodzaju kurtki narciarskie, o różnym stopniu przepuszczalności wody. Wybierając kurtkę dla siebie, warto poradzić się obsługi sklepu, jaki model sprawdzi się najlepiej w warunkach, w jakich najczęściej jeździmy. Wysokiej jakości kurtka dobrze też odprowadza na zewnątrz odparowany pot. Dzięki temu narciarz nie jeździ mokry, jest więc o wiele mniej podatny na przeziębienie i podczas szusowania jest mu po prostu ciepło, nawet na dużym wietrze. Ciało, które jest suche, jest też mniej podatne na obtarcia i odparzenia. Kurtka od dobrego producenta cechuje się również dużą wytrzymałością. Oznacza to, że nie zacznie się pruć po kilku niefortunnych upadkach. Jest to szczególnie ważne dla osób początkujących.

Indywidualne wymagania

Kurtka powinna być dobrze dopasowana do sylwetki. Oznacza to, że narciarz powinien czuć się  w niej swobodnie. Nie może mieć skrępowanych ruchów, musi mieć możliwość wygodnego kucnięcia, czy schylenia się. Wybierając kurtkę, warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy, które przydają się na stoku. Wielu narciarzy nie wyobraża sobie kurtki bez specjalnej kieszonki na skipass w rękawie, która znacząco ułatwia dostanie się do wyciągu. Inni z kolei koniecznie chcą, aby końcówki rękawów dało się przełożyć przez kciuki, by wiatr nie dostawał się pod mankiet. Dobra kurtka powinna także mieć sporo kieszeni, aby wygodnie zabrać ze sobą na stok telefon, odtwarzacz mp3 czy okulary.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2019
pixelpixelpixelpixelpixelpixel