Kontakt: +48 511 050 050
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak wybrać dobre buty narciarskie?

2019-02-20
Jak wybrać dobre buty narciarskie?

Komfort zabawy na stoku zależy w dużej mierze od tego, jaką mamy na sobie odzież. Dobre buty narciarskie są kluczowe nie tylko dla wygody podczas jazdy, ale również jej precyzji i bezpieczeństwa. Szukając nowych butów narciarskich, warto wybrać się do sklepu oferującego profesjonalną odzież narciarską. Tylko tam znajdziemy najwyższej jakości sprzęt, a doświadczona obsługa pomoże nam dobrać odzież, która idealnie spełni nasze indywidualne wymagania.

Przymierzanie butów

Idealne buty narciarskie powinny być nieco większe od tych, jakie nosimy na co dzień. Wynika to z dwóch rzeczy. Po pierwsze, stopy po kilku godzinach na stoku mogą lekko spuchnąć, a buty w „normalnym” rozmiarze mogłyby wtedy uciskać narciarza. Po drugie, zawsze należy wziąć pod uwagę to, że do buta możemy chcieć wsadzić dodatkową parę skarpet, jeśli pogoda będzie wyjątkowo mroźna. To oczywiście nie oznacza, że buty mają być sporo za duże. Za luźne buty będą po prostu niewygodne, a do tego uniemożliwią precyzyjne zakręcanie na stoku. Po założeniu butów, które wydają nam się idealne, warto pochodzić w nich po sklepie przez kilka minut. W tym czasie but odpowiednio się ułoży na stopie, a by będziemy mogli odczuć, czy rzeczywiście nic nas w nim nie uwiera, ani nie uciska. Przed zdjęciem butów, warto spróbować poruszać w nich stawami skokowymi i upewnić się, że są naprawdę wygodne.

Wygląd butów

Obecnie producenci oferują ogromny wybór modeli butów narciarskich. Można kupić buty dosłownie w każdym kolorze, na pewno więc każdy znajdzie coś dla siebie. Buty narciarskie w klasycznym białym albo czarnym kolorze pasują w zasadzie do każdego kombinezonu i kasku, tak więc sprawdzą się nawet wtedy, gdy będziemy planowali wymienić resztę narciarskiej garderoby. Osoby, które cenią sobie indywidualny styl na stoku, mogą zdecydować się na buty w neonowych, widocznych z daleka kolorach, a kobiety – na delikatne pastele i  buty z kolorowymi zdobieniami. Każdy powinien wybrać taki model, w jakim po prostu będzie czuł się dobrze.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2019
pixelpixelpixelpixelpixelpixel