Kontakt: +48 511 050 050
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Narty latem – dlaczego nie?

2019-05-22
Narty latem – dlaczego nie?

Austria


Z krajów, które nawet latem oferują białe stoki, najbliżej Polski położona jest Austria. Tamtejszy lodowiec zapewnia wspaniałe warunki do uprawiania narciarstwa nawet w gorące, letnie miesiące. Wspaniałym miejscem na narciarski letni urlop jest Hintertux – lodowiec czynny przez 365 dni w roku. W letnim okresie narciarze mają do dyspozycji 22 km tras, które są obsługiwane przez 9 nowoczesnych wyciągów. W tym miejscu godny uwagi jest też Betterpark, który przyciąga miłośników freestyle’u. Znajduje się w nim halfpipe, fun boxy, table-topsy i raile.


Drugą wspaniałą miejscówką w Austrii jest Kaprun, niestety tamtejszy lodowiec jest czynny tylko do końca lipca.

Trzecim austriackim lodowcem, na którym można poszusować latem jest Dachstein. Jest on otwarty przez 11 miesięcy w roku.


Francja


We Francji jest położony największy letni teren narciarski, który liczy 120 hektarów. Jest to ośrodek Les 2 Alpes. Latem narciarze mają tam do dyspozycji 8 tras o różnych poziomach trudności obsługiwanych przez wyciągi krzesełkowe i orczykowe.


Drugą francuską propozycją jest Tignes. W tej miejscowości latem otwarte są trasy zarówno dla początkujących, jak i dla profesjonalistów.


Szwajcaria


Lodowce położone w tym kraju także mają kuszącą letnią ofertę narciarską. Lodowiec Allalin w miejscowości Saas Fee oferuje 20 km tras, które są idealne dla średniozaawansowanych narciarzy. Znajduje się tutaj także Snow Park, w którym znajdziemy halfpipe, kickery, raile i boxy.


Miasteczko Zermatt ma do dyspozycji dla letnich narciarzy 25 km tras na lodowcu Theodul. Jest to 13 tras oznaczonych kolorami niebieskim i czerwonym. Tutaj także znajdziemy Gravity Park dla miłośników mocnych wrażeń (znajdują się w nim: halfpipe, kickery, raile).

Pokaż więcej wpisów z Maj 2019
pixelpixelpixelpixelpixelpixel