Kontakt: +48 511 050 050
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Przegląd kasków narciarskich

2019-12-02
Przegląd kasków narciarskich

Kaski dla dorosłych

W przypadku kasków dla dorosłych jest bardzo duży wybór. Dzielą się one na przykład na kaski narciarskie i snowboardowe. Drugie wyróżniają się bardziej zaokrągloną, gładką powierzchnią skorupy. Występują w wielu wariantach kolorystycznych. Kask narciarski ma bardziej zaokrągloną formę. Co więcej, w tym przypadku należy wskazać na szczuplejszą, mniej muskularną skorupę i bardziej stonowaną kolorystykę.

Kilka słów o kaskach z twardym uchem

Na rynku znaleźć można kaski z tak zwanym twardym uchem. Wyróżniają się zabudowaną skorupą, która zakrywa dużą część czoła i całe uszy. Jest to produkt przeznaczony dla zaawansowanych narciarzy. Wskazane kaski wykorzystywane są na przykład w slalomie. Podkreślić należy fakt, że pełne kaski są mniej wygodne od tych z miękkim uchem. Są one trudniejsze w zakładaniu i zdejmowaniu. Ponadto, w takim produkcie znacznie gorzej słyszymy. Podczas doboru kasku z twardym uchem należy zwrócić uwagę na ucisk kasku na głowę. Wyróżniają się dość szczupłą skorupą. Trzeba dobrze trafić z rozmiarem, gdyż tolerancja jest niewielka.

Charakterystyka kasków z szybą

Bardzo popularne są również kaski wyposażone w zintegrowaną szybę. Wyglądem przypominają kaski pilotów wojskowych myśliwców. Są to produkty dość drogie. Można zdecydować się na rozwiązanie z dwiema lub trzema szybami w komplecie. Warto zauważyć, że ich zmiana trwa dosłownie chwilę. Rozwiązanie pozwala dopasować barwę szyby do warunków na stoku. Szyba ciemna jest odpowiednia, gdy jest słonecznie. Pomarańczowa lub żółta sprawdzi się podczas pochmurnej pogody.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2019
pixelpixelpixelpixelpixelpixel