Kontakt: +48 511 050 050
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Rękawice narciarskie. Co warto wiedzieć przed ich zakupem?

2019-04-05
Rękawice narciarskie. Co warto wiedzieć przed ich zakupem?

Rękawice narciarskie na stoku mogą sprawić, że dzień będzie bardzo udany, lecz mogą także zmienić wymarzony wypad w koszmar. Dlatego tak ważny jest ich odpowiedni dobór. Nie wystarczy zakup jakichkolwiek rękawic, byleby mniej-więcej pasowały na ręce. Warto wyborowi rękawic poświęcić więcej czasu. Dlaczego? Sprawdźmy!

Odpowiedni rozmiar

Rękawice narciarskie przed zakupem powinno się przymierzyć. Jak ocenić, czy ich rozmiar jest dobry? Po założeniu rękawic na dłonie należy nimi poruszać. Spróbujmy pokręcić nadgarstkami i pozginać palce lub coś  nimi złapać. Jeśli rękawice wpijają się nam w palce, lepiej wybrać większy rozmiar. Ucisk będzie powodował dyskomfort na stoku, może też doprowadzić do problemów z krążeniem w palcach. Przez to będą na one drętwiały, co z kolei przełoży się na niepewny chwyt. Za duże rękawice też nie są dobrym pomysłem. Co chwilę będą nam się one zsuwać z dłoni, co będzie wymagało od nas ich pociągania. Dyskomfort będzie sprawiał nam też zawiewający do nich wiatr i wpadający śnieg. Przesuwające się rękawice również nie pozwolą nam na pewny chwyt kijków. Warto też spróbować zapiąć i odpiąć rzep wokół nadgarstka. Tu obowiązuje ta sama zasada: nie może być ani za ciasny, ani za luźny. Przy okazji zapytajmy sprzedawcę o to, jak ciepły jest dany model. Zmarzluchy powinny zdecydować się na bardzo ciepłe rękawice narciarskie, z kolei ci, którym wiecznie gorąco, na coś lżejszego. Pocące się dłonie mogą popsuć im frajdę  z zabawy na stoku.

Jakość wykonania i design

Rękawicom narciarskim warto też przyjrzeć się krytycznie pod kątem jakości ich wykonania. Zwróćmy uwagę, czy w miejscu, gdzie chwytami kijki zastosowano materiały, które się nie ślizgają. Sprawdźmy, czy szwy wyglądają na solidne, a rzep dobrze trzyma. Jeśli chodzi o panującą na stoku modę, rękawice oczywiście powinny pasować do reszty narciarskiego outfitu. Tradycyjnie sprawdzają się stonowane kolory: biały i czarny, jednak czołowi producenci oferują o wiele szerszy wybór.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2019
pixelpixelpixelpixelpixelpixel