Kontakt: +48 511 050 050
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Zakup gogli narciarskich. Na co zwrócić uwagę?

2019-03-05
Zakup gogli narciarskich. Na co zwrócić uwagę?

Gogle narciarskie to bardzo ważne akcesorium na stoku. Wiele osób uważa, że wygodniej jeździ się w okularach. Czasami jest to prawdą, jednak okulary nie ochronią górnej części twarzy przez odpryskami zmrożonego śniegu wzbijanymi w powietrze przez innych narciarzy i są bardziej niebezpieczne w przypadku zderzenia z innym narciarzem. Gogle nie zsuwają się z nosa oraz szczelnie chronią oczy przez dostawaniem się do nich promieni UV.

Co wybrać?

Gogle narciarskie muszą dobrze przylegać do twarzy. Będąc w sklepie narciarskim, warto jest więc przymierzyć kilka różnych gogli, aby upewnić się, jakiego fasonu szukamy. Gogle nie mogą uciskać żadnego miejsca, muszą tylko do niego szczelnie przylegać. Szukając modelu dla siebie, warto zapytać o szkła, w jakie wyposażone są dane gogle. Przede wszystkim muszą one być wyposażone w filtr UV, który będzie chronił nasze oczy. Najlepsi producenci oferują gogle z filtrem polaryzacyjnym. Szkła mogą mieć też powłokę, która szybko odparowuje. Niektóre gogle mają specjalne systemy wentylacji. Dzięki nim skóra pod nimi „oddycha”, a gogle bardzo rzadko parują. Podczas przymierzania, warto stojąc nieruchomo, próbować zerkać w różne miejsca sklepu. Dzięki temu sprawdzimy, czy gogle nie ograniczają widoczności. Niektóre gogle narciarskie stworzone są do tego, by móc założyć je na okulary. Osoby z wadami wzroku, które nie rozstają się ze swoimi okularami, mogą więc wybrać gogle, które będą z nimi współpracowały. Przed zakupem należy także ocenić wykonanie gogli. Nie warto kusić się na zakup tanich gogli od nieznanego producenta. Mogą one łatwo pęknąć podczas jazdy lub transportu i popsuć humor na stoku. Wysokiej jakości produkty znanych narciarskich marek służą swoim właścicielom bezawaryjnie przez długie lata.

Do wyboru, do koloru

Sklepy narciarskie oferują wiele modeli gogli, zarówno dla pań, jak i panów. Gogle powinny pasować do reszty stroju, zwłaszcza do kasku i kombinezonu. Poza tym dobiera się je pod kątem własnych upodobań i do danego typu urody. Kobiety decydują się zazwyczaj na delikatne gogle w jasnych kolorach lub pastelach. Panowie wolą zdecydowane kolory, które dodają ich strojowi sportowego sznytu.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2019
pixelpixelpixelpixelpixelpixel