Blog

NASZ TEST: Volkl Deacon 80 2020

NASZ TEST: Volkl Deacon 80 2020Chcielibyśmy podzielić się z Wami opiniami o nartach, które mamy możliwość przetestować. My nie tylko sprzedajemy sprzęt narciarski, ale rownież na nim jeździmy! :) Będą to nasze subiektywne oceny, które mamy nadzieję, pomogą Wam w wyborze odpowiedniego modelu dla siebie.
Przeczytaj więcej

NASZ TEST: Salomon S/Force 11

NASZ TEST: Salomon S/Force 11Chcielibyśmy podzielić się z Wami opiniami o nartach, które mamy możliwość przetestować. My nie tylko sprzedajemy sprzęt narciarski, ale rownież na nim jeździmy! :) Będą to nasze subiektywne oceny, które mamy nadzieję, pomogą Wam w wyborze odpowiedniego modelu dla siebie.
Przeczytaj więcej

Przegląd kasków narciarskich

Przegląd kasków narciarskich

Współcześnie jazda na nartach w kasku jest bardzo powszechna. Jest ona bardzo modna, a w niektórych państwach praktycznie obowiązkowa. Na popularność kasków wpływ miały kampanie w mediach promujące jazdę na stoku. Istnieje ogromny wybór kasków zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, w dowolnych rozmiarach i kolorach. Jakie wyróżnia się rodzaje kasków? Jak wybrać najlepszy produkt?


Przeczytaj więcej

Jak odpowiednio dobrać buty narciarskie?

Jak odpowiednio dobrać buty narciarskie?

Sezon narciarski zbliża się wielkimi krokami, jest to więc ostatni gwizdek na skompletowanie swojego sprzętu. Bardzo ważne jest, aby podejść do tematu z rozwagą, ponieważ ekwipunek narciarski zwykle stanowi zakupi na lata. Z tego względu pochopne decyzje mogą się na nas zemścić w samym środku wypadu na alpejskie stoki. Jedną z najważniejszych kwestii jest prawidłowy dobór butów. Sprawdźmy, co zrobić, aby było nam wygodnie, a jazda sprawiała przyjemność.


Przeczytaj więcej

Czy warto korzystać z wypożyczalni nart?

Czy warto korzystać z wypożyczalni nart?

Wiele narciarzy zadaje sobie pytanie, czy lepiej kupić własny sprzęt, czy skorzystać z wypożyczalni. Odpowiedź nie jest prosta i zależy od wielu czynników. Jednak mimo wszystko, jeśli rzadko bywamy na stoku, o wiele lepszym rozwiązaniem będzie wynajęcie nart na czas pobytu. Wiele wypożyczalni oferuje profesjonalny i dobrej jakości sprzęt, którego nie powstydziłby się nawet zawodowy narciarz, czy snowboardzista.


Przeczytaj więcej

Dlaczego warto zainwestować w bieliznę termoaktywną?

Dlaczego warto zainwestować w bieliznę termoaktywną?

Jak bardzo przydatna jest bielizna termoaktywna wiedzą zwłaszcza te osoby, które uprawiają sporty zimowe. Odzież ta nie powinna być jednak kojarzona jedynie ze śniegiem i mrozem. Bielizna termoaktywna przydatna jest praktycznie w każdych warunkach atmosferycznych, zarówno zimą, gdy termometr pokazuje temperaturę poniżej zera, jak i latem, gdy słońce nie daje chwili wytchnienia. Dlaczego więc warto zainwestować w bieliznę termoaktywną? Odpowiemy na to pytanie! 


Przeczytaj więcej

Narty latem – dlaczego nie?

Narty latem – dlaczego nie?

Dla prawdziwych fanów narciarstwa ciężka do zniesienia jest letnia przerwa. Wyjazdy letnie, podczas których głównie leżymy na leżakach albo kąpiemy się w morzu są dla takich osób prawdziwą mordęgą. Czy latem można pojechać na narty? Oczywiście, trzeba tylko wiedzieć gdzie. Wybierz jedną spośród tych wspaniałych miejscówek, pakuj narty, buty narciarskiei odpowiednie ubrania i ruszaj!


Przeczytaj więcej

Fischer – historia kultowych nart

Fischer – historia kultowych nart

Narty Fischer kojarzy większość ludzi. Cieszą się popularnością na całym świecie. Jeżdżą na nich zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy. W Polsce znaczek firmowy Fischera kojarzą wszyscy, bo to właśnie na nartach tej firmy skaczą nasi zdolni skoczkowie – Kamil Stoch, Piotr Żyła i biega na nich nasza medalistka olimpijska – Justyna Kowalczyk.


Przeczytaj więcej

Jak trenować jazdę na nartach, gdy nie ma śniegu?

Jak trenować jazdę na nartach, gdy nie ma śniegu?

Tegoroczny sezon zimowy już na dobre przeszedł do historii. Miłośnicy jazdy na nartach muszą odłożyć swój sprzęt na kilka kolejnych miesięcy. Nie oznacza to jednak, że powinni całkowicie zaprzestać treningów. Aby w następnym sezonie zimowym być w pełnej gotowości, należy przez cały czas ćwiczyć swoją kondycję. Oczywiście nie oznacza to wcale, że wszystkie swoje oszczędności trzeba przeznaczyć na wyjazdy na lodowiec. Istnieje wiele alternatywnych sposobów na letni trening umiejętności narciarskich.


Przeczytaj więcej

Jak ubrać dziecko na narty?

Jak ubrać dziecko na narty?

Każdy narciarz wie, że dobry strój narciarski to zupełna podstawa. Tym bardziej u dzieci. Dziecko, któremu jest zimno, mokro czy niewygodnie robi się błyskawicznie marudne i nieskore do jakiejkolwiek współpracy. Zły ubiór może zrujnować nam wyjazd i skutecznie udaremnić wszelkie próby zarażenia naszego malucha narciarskim bakcylem. Bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie szafy dziecka na wyjazd narciarski. Na co zwracać szczególną uwagę i jak ubrać dziecko na stok – podpowiadamy w tym wpisie.


Przeczytaj więcej
pixelpixelpixelpixelpixelpixel